Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Τη Δευτέρα έγινε στο 1ο ΔΣ Κρεμαστής ο καθιερωμένος αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά παρουσία  του πανοσιολογιότατου Αρχιμανδρίτη κ. Μελίτωνα,του αντιπεριφερειάρχη κ. Κόκκινου, των περιφερειακών συμβούλων κ. Τσοπανάκη και κ. Ανανία , του Προέδρου του Λιμενικού Ταμείου Ρόδου κ. Χριστοδούλου , του τοπικού αντιπροέδρου κ. Δελαπόρτα , του τοπικού συμβούλου και Προέδρου  Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Κοκκάρη,  του πρώην διευθυντή κ.Κεφαλάκη και πλήθος κόσμου και συνταξιούχων εκπαιδευτικών του Σχολείου.

Μετά τις ευχές  των αρχών και με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων τιμήθηκε για την προσφορά των 20 χρόνων στο Δημοτικό Σχολείο η υπεύθυνη καθαριότητας κ Κακιάλου Αναστασία που συνταξιοδοτήθηκε. Η Διευθύντρια κ. Αικατερίνη Σοκορέλου εξέφρασε τις ευχαριστίες όλου του Διδακτικού προσωπικού και της απένειμε αναμνηστική πλακέτα.

collage 2017 09 19 Small