ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

metafora SmallΣτο πλαίσιο των προβλεπόμενων εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων κατά το τρέχον σχολικό έτος 2017-2018, το 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρεμαστής προγραμματίζει σειρά επισκέψεων σε προορισμούς του νησιού της Ρόδου για εκπαιδευτικούς και αθλητικούς σκοπούς.
Για το λόγο αυτό και προκειμένου να διασφαλίσουμε την ποιότητα των μετακινήσεών μας, σας παρακαλούμε να μας ενημερώσετε για τυχόν δυνατότητα μεταφοράς των μαθητών και των εκπαιδευτικών του σχολείου μας τηρώντας τις σύγχρονες προδιαγραφές ασφαλείας και σύμφωνα με όσα ορίζονται στην ΥΑ 129287/Γ2/2-12-2011 (ΦΕΚ 2769/2-12-2011 Τ.β’) άρθρα 13 και 14 σχετικά με την οργάνωση εκπαιδευτικών εκδρομών-μετακινήσεων σχολείων:
•Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
•Έλεγχος των οχημάτων (ελεγμένα από ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, έγγραφα οδηγού, ελαστικά σε άριστη κατάσταση κ.λ.π.) καθώς και να πληρούν όλες τις προϋποθέσεις ασφαλείας για μετακίνηση μαθητών( ζώνες ασφαλείας, έμπειροι οδηγοί κ.λ.π.).

Για όλα τα παραπάνω παρακαλούμε να μας κοινοποιήσετε την προσφορά του γραφείου σας ανά λεωφορείο για ετήσια συνεργασία (έως 15/6/2018) λαμβάνοντας υπόψη ότι το δυναμικό του σχολείου μας ανέρχεται στους 410 περίπου μαθητές και 35 εκπαιδευτικούς και ότι οι εκπαιδευτικές μας δραστηριότητες θα είναι σχεδόν πάντα (εκτός εξαιρέσεων) εγκαίρως προγραμματισμένες.

Α. Προορισμοί εντός και εκτός της πόλης της Ρόδου και σε χιλιομετρική απόσταση έως 20 χλμ από το Σχολείο.

Β. Προορισμοί σε χιλιομετρική απόσταση μεγαλύτερη των 20 χλμ από το Σχολείο (πχ. Λίνδος, Φράγμα Γαδουρά κτλ)

Οι προσφορές αναμένονται στο Σχολείο μας ενσφράγιστες έως την Παρασκευή 13/10/2017,
ώρα 12.00.

Εδώ μπορείτει να διαβάσετε το δελτίο τύπου.