ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

RAPTISΤην Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου επισκέφθηκε το 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρεμαστής ο Διευθυντής Α/θμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσου κ. Νικόλαος Ράπτης.
Ο κ. Ράπτης παρευρέθηκε στην πρωινή προσευχή των μαθητών.
Ευχήθηκε καλή σχολική χρονιά και εξέφρασε τη χαρά του που έχει στην εποπτεία του ένα από τα μεγαλύτερα σε μαθητικό δυναμικό σχολείο της χώρας και τυγχάνει και ιδιαίτερης μεταχείρισης λόγω και του μεγάλου αριθμού μαθητών του.
Συζήτησε με τους γονείς και εξέφρασε την ικανοποίησή του αφού έως σήμερα έχουν καλυφθεί σχεδόν όλα τα κενά στα Δημοτικά Σχολεία της περιοχής μας. Ενημερώθηκε και από κοντά από το διδακτικό προσωπικό για τη λειτουργία του Σχολείου έως τώρα. Ανέφερε και τις δικές του αναμνήσεις αφού και ο ίδιος υπήρξε δάσκαλος εδώ στο παλιό Σχολείο της Κρεμαστής πριν από αρκετά χρόνια .