ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-21

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΡΟΔΟΥ
ΠΑΡΟΔΟΣ ΙΚΑΡΩΝ 1 ΚΡΕΜΑΣΤΗ ΡΟΔΟΥ 85104
Tηλέφωνο: 2241091231
Fax: 2241091231 Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Σχολικό έτος: 2020-2021
Ημερομηνία: 11/09/2020

Αγαπητοί γονείς, ενόψει της έναρξης ευχόμαστε να έχουμε μια υγιή και γόνιμη σχολική χρονιά.Ο αγιασμός μας θα γίνει τη Δευτέρα 14/9/20 ώρα 12.00 μόνο με μαθητές/τριες της Α΄ τάξης παρουσία του Υφυπουργού Τουρισμού κ.Μάνου Κόνσολα.

Οι μαθητές όλων των τάξεων θα προσέλθουν στο σχολείο στις 11.15 με άδειες τσάντες και θα σχολάσουν περίπου 12.45. Κατά την προσέλευσή τους θα ενημερωθούν από τις λίστες που θα είναι έξω σε σημεία πού θα τους περιμένει ο/η δάσκαλος/α τους. Μόνο οι μαθητές/τριες της Α΄ τάξης και οι γονείς τους θα παραμείνουν για γνωριμία στην αίθουσα εκδηλώσεων.

Οι μαθητές/τριες στη συνέχεια θα οδηγηθούν στις αίθουσες όπου θα ενημερωθούν, θα παραλάβουν ωρολόγιο πρόγραμμα, λίστες και βιβλία.

Υποχρεωτική η χρήση μάσκας από όλους.

Οι μάσκες και τα παγούρια του Υπουργείου θα διανεμηθούν στους μαθητές μόλις παραληφθούν.

Ελεύθερη είσοδος στο σχολείο για κάθε θέμα μετά τις 12.45.

Τρίτη και Τετάρτη σχόλασμα μόνο για την Α΄Τάξη στις 11.15 και από την Πέμπτη κανονικά.

Σας παρακαλούμε να διαβάσετε τα παρακάτω προσεκτικά.

ΛΟΙΜΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΡΩΝΟΪΟ SARS–CoV-2 (COVID-19) ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Οδηγίες για την έγγραφή μαθητή /τριας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

ΑΙΤΗΣΗ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟΥ

Έντυπο γονικής συγκατάθεσης για δημιουργία μαθητικού λογαριασμού στο Π.Σ.Δ