ΓΑΛΛΟ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΥΜΠΙΣΜΟΥ 01/02/2021 - 05/02/2021

olimpismos

Στο πλαίσιο της Πρώτης Γαλλο-Ελληνικής Εβδομάδας Ολυμπισμού (01/02/2021-05/02/2021), στην πορεία προς τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι(2024), διοργανώθηκαν διαδικτυακές συναντήσεις μαθητών με Έλληνες και Γάλλους αθλητές. Τα παιδιά του ΣΤ1 και του Ε1 είχαν την ευκαιρία να δουν αλλά και να θέσουν τα ερωτήματά τους στους Ολυμπιονίκες Γ. Τζελίλη και Β. Μήτρου (1/2) και στην Γαλλίδα αθλήτρια του γυναικείου μπάσκετ Sandra Dijon (5/2).

Ήταν μια ωραία εμπειρία, που ελπίζουμε να επαναληφθεί, γιατί τα μηνύματα του Ολυμπισμού παραμένουν πάντοτε επίκαιρα!
Ευχαριστούμε τους μαθητές μας που συμμετείχαν με κέφι και ενθουσιασμό, την υπεύθυνη διοργάνωσης του προγράμματος, καθηγήτρια Γαλλικών, κ. Μαρία Βασιλάκη και την κ. Βαρβάρα Μαστή, καθηγήτρια Πληροφορικής, για την υποστήριξή της στα τεχνικά ζητήματα της διαδικτυακής αυτής συνάντησης.