ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΗ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΣΤΗΝ ΚΡΕΜΑΣΤΗ

Οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Κρεμαστής θα συμμετάσχουν στις 26 Φεβρουαρίου στην αποκριάτικη παρέλαση που θα πραγματοποιηθεί στην κεντρική λεωφόρο της Κρεμαστής.
Ο αριθμός των μαθητών που θα θα λάβουν μέρος στην παρέλαση θα ξεπεράσει τους 200, οι οποίοι θα παρελάσουν μ΄ ένα θέμα: τα "emojis"!
Όλες οι φατσούλες, 250 στο σύνολο, φτιάχτηκαν από τις δασκάλες του Σχολείου με κόστος μόνο 1 ευρώ το άτομο. Συνοδοί στην παρέλαση θα είναι η υποδιευθύντρια Θεοδώρα Γκουτζιαμάνη, η εκπαιδευτικός Αγγλικής Γλώσσας Χρύσα Φιλιπποπούλου, η εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής Ζαχαρούλα Μπούμπαρη και πολλοί γονείς.

Εδώ μπορείτε να διαβάσετε το άρθρο που δημοσιεύτηκε στην εφημερίδα "Τοπικά Νέα" για την αποκριάτικη παρέλαση.

emojis Small