Γενικές

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΑΡΙΑ!!!

Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 15-12-2017 στο Ευγενίδειο Ίδρυμα η τελετή βράβευσης των μαθητών που διακρίθηκαν κατά το προηγούμενο σχολικό έτος στον 19ο διαγωνισμό «ΒΙΒΛΙΟΔΡΟΜΙΕΣ 2017».

Βραβείο Καλύτερης Ατομικής Συμμετοχής για τους μαθητές της Δ΄ Τάξης Δημοτικού πήρε η μαθήτρια του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κρεμαστής Καραμποΐκη Μαρία που συμμετείχε με ατομική συμμετοχή στο διαγωνισμό.
Φέτος οι «ΒΙΒΛΙΟΔΡΟΜΙΕΣ 2017» πραγματοποιήθηκαν στις 28 Απριλίου 2017 με τη συμμετοχή περισσοτέρων από 300 σχολείων. Την τελετή παρακολούθησε πλήθος μαθητών και γονέων από όλη την Ελλάδα και την Κύπρο.
Η τελετή βράβευσης καλύφθηκε ζωντανά από το LIVEMEDIA με υποστήριξη της ΕΡΤ.
Η διευθύντρια και το διδακτικό προσωπικό συγχαίρουν τη Μαρία και της εύχονται κάθε επιτυχία στη ζωή της.

Περισσότερες λεπτομέρειες για το διαγωνισμό και την τελετή βράβευσης μπορείτε να διαβάσετε εδώ.

maria1

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της ΣΤ΄ Τάξης στο Ίδρυμα της Βουλής των Ελλήνων

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρεμαστής ζητά την εκδήλωση ενδιαφέροντος μεταξύ φυσικών και νομικών προσώπων που δραστηριοποιούνται στο χώρο παροχής τουριστικών και ταξιδιωτικών υπηρεσιών για τη διοργάνωση της επίσκεψης στην Αθήνα στα πλαίσια των εκπαιδευτικών επισκέψεων στο Ίδρυμα της Βουλής των Ελλήνων.
Στην εκπαιδευτική επίσκεψη συμμετέχουν 29 μαθητές, 26 γονείς και 3 συνοδοί εκπαιδευτικοί. Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί το χρονικό διάστημα 26-29 Aπριλίου 2018.

στο ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

Πληροφορίες για τους όρους και τις προϋποθέσεις της προσφοράς μπορείτε να διαβάσετε στο ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΜΙΚΡΟΣΩΜΟ ΑΛΟΓΑΚΙ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ

Δεν είναι πόνυ, είναι το αλογάκι της Ρόδου, που όμοιό του δεν υπάρχει πουθενά!

Χαμηλό στο ανάστημα, αλλά ρωμαλέο, κι ανθεκτικό, με έξυπνα μάτια, με χαίτη πυκνή και μακριά σε χρώμα παρόμοιο με το υπόλοιπο τρίχωμα. Απόγονος μιας πανάρχαιας φυλής,  σώθηκε στο παρά τρίχα από τα βουνά του Αρχαγγέλου όπου διαβιούσε σε ημιάγρια κατάσταση γιατί ο άνθρωπος δεν το χρειαζόταν πια!

Εκδρομή των τμημάτων της Στ' τάξης

Snapshot 1015                     Snapshot 1016

ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ