ΟΙ ΔΩΔΕΚΑ ΘΕΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ

Η Γ΄ ΤΑΞΗ ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙ ΤΟΥΣ 12 ΘΕΟΥΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ

Στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ CHLOERIS ,στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας με το Δημοτικό σχολείο της La Cambe (Νορμανδία) 22 παιδιά και 4 εκπαιδευτικούς, τα παιδιά της Γ΄ τάξης υποδέχτηκαν στην τάξη τους τούς Γάλλους εταίρους μας με τους οποίους πραγματοποιήσαν κοινές δράσεις, με θέμα τους 12 θεούς του Ολύμπου.

Μέσα από διάφορες δραστηριότητες, παιχνίδια και καλή διάθεση τα παιδιά μπήκαν στον κόσμο των δώδεκα θεών. Απόλαυσαν το μάθημα ,γνώρισαν την ελληνική μυθολογία .

Στο τέλος τα παιδιά της Γαλλίας πήραν ένα άλμπουμ  από ζωγραφιές των παιδιών της Γ΄τάξης ως ένα μικρό ενθύμιο αδελφοσύνης και συνεργασίας.

Απολαύστε τους μικρούς μας ζωγράφους επιλέγοντας τον παρακάτω σύνδεσμο!!!

(για την θέαση της προβολής με ήχο, επιλέξτε την προβολή παρουσίασης ή κάντε κλικ στο εικονίδιο του ήχου, στην πρώτη διαφάνεια).