ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ Δ.Σ. ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΠΑΚΙΑ

afisapamea

Οι μαθητές/τριες της Β΄ τάξης, στα πλαίσια των δράσεων των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων και των προγραμμάτων που υλοποιούνται καθ’ όλη τη σχολική χρονιά στις τάξεις τους με στόχο την καλλιέργεια εννοιών όπως ο εθελοντισμός, η προσφορά στον συνάνθρωπο, η ανάπτυξη κοινωνικής δράσης, η αλληλεγγύη, η ενσυναίσθηση, η ανακύκλωση, συγκέντρωσαν μεγάλες ποσότητες από καπάκια τις οποίες παρέδωσαν στον κοινοτικό οργανισμό Π.Α.Μ.Ε.Α. (Προσφέρω Αγάπη, Μοιράζω Ελπίδα, Ανθρωπιά).

Το σχολείο μας, από την αρχή της σχολικής χρονιάς, αποτελεί επίσημο σημείο συγκέντρωσης καπακιών του Συλλόγου Π.Α.Μ.Ε.Α. Συνεχίζουμε δυναμικά για τη συγκέντρωση ακόμα μεγαλύτερης ποσότητας! Σ’ αυτόν τον σκοπό μπορούν να συμβάλλουν όλοι: οι μαθητές/τριες, οι εκπαιδευτικοί, οι γονείς και οι φίλοι/ες του σχολείου μας.
Την οργάνωση και τον συντονισμό των δράσεων έχουν οι εκπαιδευτικοί των τμημάτων Βώβου Ασημίνα (Β1), Στεργενάκη Μαρία (Β2) και Μπάτη Ζωγραφίνα (Β3).

Ευχαριστούμε τον κύριο Νίκο Ορφανίδη, γονέα και φίλο του σχολείου μας, για τη μεταφορά και την παράδοση.

kapakia1     kapakia2

kapakia3     kapakia4