Ανακύκλωση

Αγαπητοί γονείς των μαθητών του Β1

Συμμετέχουμε ως τμήμα στο μεγάλο διαγωνισμό ανακύκλωσης που διοργανώνεται από το Δήμο Ρόδου για όλα τα σχολεία του νησιού μας. Ανακυκλώνοντας μεταλλικές, πλαστικές και γυάλινες συσκευασίες συλλέγουμε κουπόνια τα οποία θα παραδώσουμε στο Δημαρχείο Ρόδου στις 16 Δεκεμβρίου 2011. Τα τρία σχολικά τμήματα με τα περισσότερα κουπόνια θα κερδίσουν τρία δώρα ? ένα για κάθε παιδί του τμήματος. Το 1ο δώρο είναι ένα ποδήλατο για κάθε παιδί, το 2ο και 3ο ένα Mp3 player και ένα Mp4 player αντίστοιχα για κάθε παιδί.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΟΛΟΙ ! είτε στέλνοντας τις συσκευασίες στην τάξη είτε ανακυκλώνοντας εσείς οι ίδιοι τις συσκευασίες ( αυτό θα με διευκολύνει αφάνταστα ) και στέλνοντας σε μένα τα κουπόνια, όπως έκαναν ήδη κάποιοι γονείς.

Κυρίως όμως, βοηθήστε να μάθουμε στα παιδιά μας την αξία της ανακύκλωσης.

Θεοδώρα Γκουτζιαμάνη