ΜΑΘΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΡΥΤΗΤΑ!

Τη Δευτέρα, 22 Μάη 2017 τα παιδιά του Γ2 είχαν την ευκαιρία να υποδεχτούν τον κ. Κουκιά Νικόλαο, γονέα του τμήματος και φυσικό στο επάγγελμα. Ο κ. Κουκιάς παρουσίασε με τον δικό του, μοναδικό τρόπο τον Νόμο της Βαρύτητας. Μέσα από την προβολή βίντεο, παιχνίδια και πειράματα οι μικροί μαθητές ενθουσιάστηκαν και με πολύ ενδιαφέρον άκουγαν κι έβλεπαν τα όσα ειπώθηκαν. Όλες αυτές οι πληροφορίες θα αποτελέσουν τη γέφυρα που θα ενώσει σχετικά με το θέμα με το οποίο ασχολούνται τα παιδιά φέτος στην Ευέλικτη Ζώνη "ΤΟ ΜΗΛΟ".
Ο κύριος Νίκος ήταν ιδιαίτερα φιλόξενος, μίλησε στους μαθητές με πολλή αγάπη για τον μυστικό κόσμο της Φυσικής και απάντησε πρόθυμα στις ερωτήσεις τους.
Μία ακόμη ευχάριστη έκπληξη περίμενε στο τέλος τους μαθητές/τριες, καθώς ο κ. Νίκος τους πρόσφερε κέρασμα.
Η εκπαιδευτικός Παπόρη Αικατερίνη και τα παιδιά του Γ2 τον ευχαριστούν θερμά για την επίσκεψή του στην τάξη τους και τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που τους πρόσφερε.

varititia Small